Vårt team

Hos YBB möter du besiktningstekniker med specialist kompetens och genuint bilintresse. Vi brinner för vårt arbete och jobbar för att göra ditt besök hos oss värdefullt.

Richard Gimser
VD besiktningsingenjör

verksam inom besiktningsbranschen sedan 1995

Passion: Chevrolet Bel Air 1957

Tel 0709-565700

Email richard@ybb.se

Mats Andreasson

platschef & besiktningstekniker

verksam inom besiktningsbranschen sedan 2003

Passion: Chevrolet Impala SS 1964

Tel 0768-685900

Email mats@ybb.se

Jörgen Jönsson

besiktningsingenjör

verksam inom besiktningsbranschen sedan 2000

Passion: Buick Riviera 1965

Tel 0720-677500

Email jorgen@ybb.se

Kenth Persson

besiktningsingenjör

verksam inom besiktningsbranschen sedan 1987

Passion: Kenworth

Tel 0720-661618

Email kenth@ybb.se

Andreas Hoff

besiktningsingenjör

verksam inom besiktningsbranschen sedan 1996

Passion: Dodge

Tel 0702-892499

Email andreas@ybb.se

Marcus N-I Holmqvist

besiktningstekniker

verksam inom besiktningsbranschen sedan 2002

Passion: Volvo lastbilar

Tel 0739-249983

Email lastbil@ybb.se

Emma Jönsson

besiktningstekniker

verksam inom besiktningsbranschen sedan 2014

Passion: Chevrolet Pick Up 1957

Tel 0411-12600

Email emma@ybb.se

Nicklas Persson

besiktningstekniker

verksam inom besiktningsbranschen sedan 2011

Passion: Bilar

Tel 0411-12600

Email nicklas@ybb.se

Kirsten Tams

ekonomiansvarig

Passion:
Mercedes-Benz 280 SL 1969

Tel 0709-575700

Email info@ybb.se